Prefabrik Yapıların Avantajları Nelerdir?

Prefabrik yapı kullanım amacına göre planlanarak tasarlanan yapılara denilmektedir. Bu nedenle de prefabrik evler her türlü amaç için kullanılabilmektedir. Prefabrik evlerin modüler sistemlerinin getirdiği ayrıcalıklar sayesinde istenildiği takdirde üzerinde değişiklikler yapılabilen hatta bir yerden başka bir yere taşınabilen evlerdir. Bu nedenle prefabrik evler farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Bunun dışında prefabrik evlerin avantajları nelerdir? Şeklinde sorulan sorulara prefabrik evlerin yapımının pratik ve hızlı olduğu da söylenebilmektedir bir bakıma hazır ev diyebiliriz. Prefabrik evler ideal prefabrik fabrikalarında kısa süre üretimi sağlanarak müşterilerimizin istedikleri süre içerisinde anahtar teslimleri yapılmaktadır. Prefabrik yapıların kısa sürede montaj işlemlerinin de yapılabilmesi olanaklarından ötürü işgücünün gerektirdiği ekonomik unsurlar da en düşük seviyeye gelmektedir.Low cost house kelimesinin karşılığı diyebiliriz.

Prefabrik evlerin avantajları nelerdir? sorusuna verilebilecek diğer bir yanıt ise ev sistemlerinin modüler olmasıdır. Modüler sistemler ise üzerinde değişiklik yapılabilen yani dilenirse başka bir yere taşınabilen ya da dilenirse de kat sayısı veya iç mekanda değişiklikler yapılabilen sistemlerdir. Öte yandan prefabrik evlerin diğer bir avantajlı ve önemli bir yönü ülkemizin bulunduğu jeolojik koşullar ve riskler göz önüne alındığında deprem gibi afetlere karşılık yüksek güvenlik düzeyi bulunan ve bu gibi durumlarda en az can kaybı ve hasarlarla atlatılmasını sağlayan yönleri de bulunmaktadır. Prefabrik evlerin avantajlarının neler olduğu konusunda sorulan sorulara karşı prefabrik evlerin estetik ve kullanışlı olması da cevap olarak verilebilmektedir. Prefabrik evler şık tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.

Kısacası özetle ;

Neden Prefabrik Ev Yaptırmalıyız ?

 • İnşaat süresi, hem kısadır hem de iklim ve mevsime bağlı değildir.
 • Tüm maliyetler sözleşme anında belirlenerek sabitlenir.
 • Güçlü ısı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlar.
 • Kurulduktan sonra sökülüp dilediğiniz yere taşınır.
 • Su basman (Zemin Betonu) dışında betona ihtiyaç duymaz. Her iklim koşulunda, güvenle kullanılır.
 • Daha az ve kontrol edilebilir sevkiyatlar nedeniyle nakliye giderleri düşüktür.
 • Binanın kısa sürede teslimi (10-45 gün) satış, kullanım ve kira getirisi olarak avantaj sağlar.
 • Pratik hazır yapılarda toplam bina ağırlığının daha az olması nedeniyle temel maliyeti azdır.
 • Bakım ihtiyacı yok denilecek kadar az olmakla birlikte, yenileme ve değişiklik ihtiyaçlarına sınırsız çözümler sunabilmesi, tüm tadilat ve yenilemelerin düşük maliyetli ve kolay oluşu bina değerini ömür boyu yüksek tutar.
 • Modüler sisteminde üretilir. Neredeyse tüm imalatlar, projede belirlenen miktarda ve mekanik montajla uygulanabilir olduğundan malzemenin fire ve zayiatı yok denecek kadar az olur.
 • Tüm projelerin yalıtım özellikleri, bölgesel ve iklimsel verilere göre tasarlandığından binaya yapılan ilk harcama kısa sürede kendini amorti edebilir.
 • Prefabrik evlerin avantajları konusunda betonarme evlere göre ısınma sorunlarının çok fazla yaşanmaması ve bu doğrultuda yüksek koruyucu önlemler içermesi nedeniyle avantajlı yapılardır. Prefabrik yapıları firmamız ideal prefabrik konumlandırılan bölgenin iklim şartlarına uygun olarak üretimini sağlamakta olup, müşterilerine konfor sağlamak gibi avantajları ile hizmetler vermektedir. www.konesta.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif Al

Aşağıdaki teklif formunu doldurarak ihtiyacınız olan hizmetle ilgili deneyiminizi en üst düzeye çıkaracak ilk adımı atabilirsiniz!  Talep Edilen Yapı Çözümü

  Sohbeti Başlat
  WhatsApp iletişim
  Merhaba! Bize yazın, çevrimiçiyiz.